drzwi drewniane zewnętrzne
drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi wewnętrzne gdańsk

Kącik architekta – Kompleks biurowy Delhi Komitet Kontroli Zanieczyszczeń Wniosek / M: OFA Studios

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości M: OFA Studios zamówionej przez projektantów, komisja Office Complex for Delhi ds.
Kontroli Zanieczyszczeń M: OFA Studios zatrudnia około 200 urzędników, naukowców i oddanych pracowników odpowiedzialnych za tworzenie i wdrażanie polityk, badań i formułowanie norm dla utrzymania Stolica Indii Zanieczyszczenie wolne.
Znaczenie tego urzędu w szerszym kontekście jest afirmacją tego celu, przyczyniającego się do wyższego standardu życia dla ludności stanu Delhi.
To zrozumienie tego celu i trwałość w kontekście indyjskim stały się głównymi parametrami projektowymi budynku centrali DPCC.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Jako przykład tego, co projekt głosi, tutaj budynek działa jak Miejska gąbka .
karmienie zanieczyszczonym powietrzem i wodą z mikroklimatu oraz dostarczanie czystego powietrza i wody z powrotem do Środowiska podobnie jak gąbka wodna, która odżywia się bakteriami i wydobywa składniki odżywcze i tlen.
Został zaprojektowany jako zielony budynek nowej generacji z wieloma pasywnymi i aktywnymi systemami współistniejącymi i wspierającymi się nawzajem, których celem jest uczynienie budynku jak maszyną, która jest samowystarczalna.
Dzięki uprzejmości M: OFA Studios Zaczynając od orientacji budynku, wykorzystuje ona zarówno północno-zachodnie wiatry panujące w Delhi, jak i odpowiednie rozproszone światło dzienne, aby naturalnie wietrzyć, ochłodzić i zminimalizować użycie światła w ciągu dnia.
Wspierają to również automatyczne czujniki ruchu, stateczniki z funkcją samowyzwalania i inteligentny system oświetlenia.
Dzięki uprzejmości M: OFA Studios Parasolowe zwisy dachowe i okienne są wyłożone ogniwami fotowoltaicznymi w celu generowania energii elektrycznej, która jest przechowywana w bateriach w celu uruchomienia oświetlenia zewnętrznego po zachodzie słońca.
Głębokość nawisów i dachu została zaprojektowana zgodnie z kierunkiem i penetracją słońca, tak aby zachować równowagę pomiędzy dostępnością dziennego światła dziennego w biurze przez cały dzień, ale nie zwiększając temperatury otoczenia wewnątrz budynku.
Oba znacznie obniżają obciążenie oświetlenia i klimatyzacji.
Dzięki uprzejmości M: OFA Studios Daszek przypominający odwróconą miskę, zbiera deszczówkę zgromadzoną w podziemnym zbiorniku otaczającym cały obwód piwnicy, nie tylko zapewniając tam temperaturę otoczenia, ale zapewniając wystarczającą ilość wody pitnej, aby zadbać o wymagania całego biura przez cały rok.
model 01 Równoległe ściany wnękowe wykonane z bentonitowych bloków z pianki betonowej działają jak filtry pomagające w oczyszczeniu zanieczyszczonego powietrza o mikroklimacie.
Również pionowe zielone ściany w różnych częściach również znacznie pomagają w wymianie tlenu.
Filtry mechaniczne w piwnicy, które wymuszają zanieczyszczone gorące powietrze z piwnicy przez wydrążone ściany w zimie, działając jak grzałka, jednocześnie czyszcząc zanieczyszczenia, a latem również świeże powietrze z dachowych filtrów mechanicznych, aby zapobiec zanieczyszczeniu.
model 02 Ze względu na swoje położenie przylegające do głównego odpływu ścieków miejskich, czerpiąc z czarnego złota .
jak nazywają to architekci, oczyszczalnia ścieków zamienia czarną wodę w szarą, zapewniając budynkowi trzy ważne składniki; (a) wystarczająca ilość metanu do napędzania turbiny gazowej skojarzonej w celu wytworzenia dostatecznej ilości energii elektrycznej dodanej dalej do banku energii, (b) szara woda przepuszczana przez system filtracji złozowej usunięty z jego nieprzyjemnego zapachu, który ma być schłodzony za pomocą kondensacji, jest następnie dalej przekazywany przez zbiorniki wypełnione materiałem przemiany fazowej.
Ta zimna woda przepływa przez promieniujący układ belek chłodzących, znacznie obniżając obciążenie klimatyzacji.
W końcu, c) cały nawóz pozostały jako produkt końcowy jest wykorzystywany do ożywienia całego krajobrazu zaplanowanego jako ogrody tarasowe i zielone ściany.
model 03 Dwie paraboliczne formy wypływające z budynku są symbolicznym wyrazem bąbelków świeżego powietrza uwalnianego do atmosfery dzięki Miejskiej gąbce .
Pęcherzyki zawierają pomieszczenie prezentacji i salę konferencyjną, które mają służyć jako pomieszczenia innowacyjne /.
dla naukowców i decydentów.
Ogrody dachowe budowane są jako pośrednie otwarte przestrzenie w całym budynku, aby zapewnić cieniowanie i oczyszczanie powietrza oraz bardzo potrzebne.
tak naprawdę pracownicy wiedzą, w jaki sposób ich wysiłki i polityka wpłynęły na jakość powietrza / poziom zanieczyszczenia, a tym samym na jakość życia mieszkańców New Delhi.
model 04 Budynek z estetyką symbolizującą nadzieję działa jak filtr aktywny-pasywny i reprezentuje przejrzystość środowiska pracy, współzależności i współzależności i przekazuje silne przesłanie Wykorzystanie wszystkich odpadów / gniazd i ponowne wykorzystanie go jako zasobu i atmosfera zaufania i współzależności.
model 05 Mul
[hasła pokrewne: dorbud niepołomice, metalzbyt gdynia, castorama łódź godziny otwarcia ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama łódź godziny otwarcia dorbud niepołomice metalzbyt gdynia