drzwi drewniane zewnętrzne
drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi wewnętrzne gdańsk

Architektura i nowoczesne budownictwo – Bank Centralny / Zaha Hadid

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

MAXXI Museum / Zaha Hadid Architects.
Iwan Baan W swoim pierwszym projekcie dla ojczyzny Zaha Hadid zaprojektuje nową siedzibę Banku Centralnego w Bagdadzie.
Wcześniej w lecie Hadid przygotował konceptualną prezentację ze studium wykonalności, a w ubiegłym miesiącu Hadid udał się do Stambułu, aby omówić wstępne szczegóły z gubernatorem banku, Sinanem al-Shabibim.
Bank, który jest jednym z pierwszych banków centralnych w świecie arabskim, ma wyłączne prawo do wydawania narodowej waluty Iraku.
dinar.
Chociaż szczegóły zabezpieczeń banku prawdopodobnie nie zostaną udostępnione publicznie, bank zażądał od Hadid zaprojektowania kwatery głównej, aby wytrzymała ataki terrorystyczne.
istniejąca siedziba, zaprojektowana przez duńską praktykę Dissing & Weitling w 1985 r., została zaatakowana przez powstańców w czerwcu w wyniku ataku, który zabił 18 osób i ranił 50.
Zaha Hadid koncentruje się na stworzeniu struktury, która przemawia do nowego ducha kraju, mówiąc: projekt będzie działał jako symbol nowego Iraku.
Według BDOnline, rzecznik Hadida wyjaśnił: Nowa siedziba pozwoli władzom monetarnym CBI wykonywać swoją stałą rolę służącą stabilności, rozwojowi i wzrostowi gospodarczemu w Iraku. Będziemy Cię informować na bieżąco o projekcie, gdy będziemy uczyć się więcej.
Źródło: BDOnline
[przypisy: mrówka grodzisk, castorama katowice godziny otwarcia, mebelmania ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama katowice godziny otwarcia mebelmania mrówka grodzisk