drzwi drewniane zewnętrzne
drzwi drewniane zewnętrzne, drzwi wewnętrzne gdańsk

Architektura i nowoczesne budownictwo – Jiading Office Complex / Damian Donze (Tongji Architectural Design and Research Institute)

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Tongji Architectural Design and Research Institute W ramach nowego Tongji Science and Technology Park w Jiading w Szanghaju celem projektu Damiana Donze a z Tongji Architectural Design and Research Institute było stworzenie wysokiego poziomu kompleksu biurowego z komercyjną ulicą na parterze.
Nieregularna forma budynku ma nie tylko wywierać wrażenie, ale tworzy wysokiej klasy powierzchnie biurowe z dostępem do przestrzeni zewnętrznej.
Budynek rozciąga się wzdłuż ulicy Huang Du Lü Yuan i rozciąga się od ulicy handlowej z północy.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Budynek ma łączną powierzchnię konstrukcyjną wynoszącą 8584 m2, z czego 5907 m2 to biura, a 2677 m2 to pomieszczenia komercyjne.
Przesuwając woluminy w obie strony, udało nam się to właśnie stworzyć.
Podczas gdy akcja ta tworzyła balkony w niektórych sytuacjach, tworzyła zwisy w innych.
Stąd, tworząc obszar chroniony pod powierzchnią handlową i wpisy do biura, które mogą być bardzo cenne, szczególnie podczas deszczowego sezonu w Szanghaju.
Dzięki uprzejmości Tongji Architectural Design and Research Institute Budynek jest wyraźnie podzielony na dwie części, parter przeznaczony do użytku komercyjnego, podczas gdy górne piętra są przeznaczone na biura.
Podobnie główne wejścia do funkcji komercyjnych znajdują się od strony ulicy handlowej, a biura są dostępne z zewnątrz (lub pod ziemią).
Wyzwanie polegało na tym, że nie wiedzieliśmy, kim będzie końcowy użytkownik, ani jak zamierza on korzystać z budynku.
Oznaczało to, że musieliśmy zaprojektować elastyczne przestrzenie, które można wykorzystać na różne sposoby.
Zostało to po prostu rozwiązane przez pozostawienie dużych pustych przestrzeni.
Dodatkowo daliśmy każdej jednostce handlowej małą kuchnię, aby opuścić opcję otwierania baru lub małej restauracji.
Dzięki uprzejmości Tongji Architectural Design and Research Institute Część biurowa została podzielona na siedem jednostek biurowych o powierzchni od 670m2 do 960m2, które mogą funkcjonować indywidualnie, a zatem być sprzedawane do oddzielnych nabywców.
Każda jednostka ma własne wejście z niewielkim holem, do którego można dostać się windą lub otwartymi schodami łączącymi wyższe piętra.
Dzięki uprzejmości firmy Tongji Architectural Design and Research Institute Fasada termiczna jest prawie w całości zbudowana z oszklenia na ścianach osłonowych tylko w celu przerwania przez małe, nieprzezroczyste części, które można otworzyć w celu zapewnienia naturalnej wentylacji.
Chcieliśmy, aby był jak najbardziej otwarty, aby pozostawić jak najwięcej możliwości dla końcowego użytkownika.
Zewnętrzna fasada składa się z rozszerzonej siatki aluminiowej.
Jest to materiał o wielu przydatnych właściwościach (oprócz tego, że jest wyjątkowo tani i trwały), z którym udało się stworzyć elewację, która nie tylko pokrywa budynek.
Dzięki uprzejmości Tongji Architectural Design and Research Institute Mając komercyjną ulicę na parterze, czuliśmy, że prywatność biur wymaga szczególnej uwagi.
Własną właściwością siatki jest to, że blokuje ona widok z jednego kierunku, jednocześnie pozwalając na widok z drugiego, w zależności od kąta oglądającego.
Sposób, w jaki to zrobiliśmy, osoba stojąca na parterze nie mogła przejrzeć siatki na piętrze, podczas gdy ludzie w biurze wciąż mogą widzieć na zewnątrz.
Ponadto materiał przekształca bezpośrednie światło słoneczne i oddaje je do wnętrza jako rozproszone i bardziej komfortowe światło, zmniejszając potrzebę dodatkowego cieniowania.
Dzięki uprzejmości Tongji Architectural Design and Research Institute Dzięki temu językowi elewacji udało nam się również zintegrować poręcze balkonu z elewacją oraz pawilony na dachu.
W ten sposób sformułowaliśmy projekt, który obejmował różne części budynku i tworzył całość.
Dzięki uprzejmości Tongji Architectural Design and Research Institute
[podobne: betoniarnia kaczmarek, castorama łódź godziny otwarcia, dorbud niepołomice ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: betoniarnia kaczmarek castorama łódź godziny otwarcia dorbud niepołomice